Araç kiralama hizmeti alacağınız zaman mutlaka kurumsal firmalardan destek almanız yararınıza olacaktır. Yasal olarak hizmet veren firmalar kurumsal içerikleri ile en iyi sonucu almanıza olanak sağlarlar. Araç kiralama yapacağınız zaman belirli maddeleri kabul etmeniz gerekir. Araç kiralamada sözleşme şartları ilgili firma tarafından belirlenir. Hizmet alacağınız zaman sözleşme maddelerini okuyarak imzalamanız gerekir. Sözleşme içeriğinde aracın kiralama süresinden, fiyatına kadar tüm detaylar yer alır. O halde Elazığ oto kiralama olarak yazımızın devamından detaylı bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşme İçeriği

Araç kiralama sözleşme şartları içerisinde ilgili aracın kiralama süresi içerisinde başkası tarafından kullanılamayacağı ve depozito tutarı gibi ayrıntılar yer alır. İlgili araç kiralama yönetmeliğine dair bilgiler de sözleşme içerisinde bulunur. En az kiralama süresi, ve kiralama süresinin geçildiği anlarda uygulanacak olan yaptırımda sözleşme şartları içerisinde yer almaktadır. Sigorta teminatları ile ilgili bilgiler ve sözleşme maddesi içerisinde kiralama yapana sunulur. Yol ve köprü ücretlerinin kiralayan tarafından karşılanacağı, trafikte seyir veya park halinde iken yazılan cezaların kiralayan tarafından üsteleneceği gibi detaylara da yer verilmektedir. Aracın alınan yere tekrar bırakılacağına dair bilgiler ilgili madde şeklinde sunulur.

Kimler Araç Kiralayabilir?

Kanunda belirtilen araç kiralama yaşı 18 olup, kişinin yasal kapsam içerisinde yer alan ehliyetinin bulunması gerekir. Ehliyeti olmayan kişiler araç kiralama hizmetinden yararlanamaz. Ayrıca bireysel kiralama hizmeti alınabildiği gibi kurumsal firmalarda araç kiralama seçeneğinden yararlanabilir. İster kısa vadeli isterseniz de uzun süreli araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kiralama yapan kişiler sözleşmeyi imzalayarak araçları kullanmaya başlayabilirler. Kiralama yapan firma kişiler veya firmalardan depozito yani belirli bir teminat da isteyebiliyor. Bu teminat aracın sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi ile iade edilebiliyor. Veya herhangi bir hasar veya trafik cezası durumu mevcut olur ise teminattan düşülerek karşı tarafa ödeme yapılır. Kiralama süresi içerisinde yakıt harcaması kiralayan kişiye aittir. Araç firmaları manuel ve otomatik vites seçenekleri ile müşterilerine yardımcı olur. Sizde istediğiniz modeli kiralayarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Bizler Elazığ araç kiralama firması olarak bu konuda her türlü hizmeti sizlere uygun fiyatlarla sunmaya devam ediyoruz. Araç ihtiyaçlarınız için firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

 

5 Haziran 2019
YORUMLAR