Birçok insan araç kiralama hizmet içeriğinden yararlanıyor. Bireysel ve kurumsal firmalar araç kiralama hizmetinden filo şeklinde yararlanabiliyor. Birden fazla araç kiralama yaparak araç bakım ve sigorta gibi giderlerin ortadan kalkması sağlanıyor. Araç kiralamada vergi avantajı var mı? Kurumsal firmalar vergi avantajından yararlanabiliyor. Araç kiralayarak ilgili fatura giderlerini vergiden düşebiliyorlar. Kiralama hizmetinde herhangi bir vergi muafiyeti bulunmuyor. Sadece firmalar bakım giderleri konusunda bir tasarruf sağlayabiliyor. Çünkü aracın bakımları kiralama yapan firmaya aittir. Ayrıca kiralama yapan firma araçların sigorta ve kasko gibi teminatlarını da yükleniyor. Kiralama yapan firmaya ise sadece aracı kullanmak kalıyor. O halde Elazığ araç kiralama firmamız üzerinden de detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralamak istediğinizde ilgili kiralama yapan firmalara ulaşım sağlamanız yeterli olacaktır. Bireysel olarak kiralama yapacaksanız ehliyetinizi vermeniz ve ilgili ücreti ödemeniz gerekir. Kiralama yapacağınız zamana mutlaka ilgili firmanın kurumsal ve yasal olarak hizmet vermesine özen gösterin. Bu sayede sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Araç Kiralamada Vergi Avantajı

Bireysel kiralama yapanlar veya kurumsal firmalara herhangi bir şekilde vergi indirimi yapılmaz. Sadece kiralama faturasını gider olarak göstererek muhasebeleştirebilirler. Genelde firmalar yıllık olarak kiralama yaparlar. Birden fazla araç kiralaması yapılabilir. Olumlu bir muhasebe kaydı oluşturabilmek için de yasal faturanın alınması gerekir. Bu sayede pozitif sonuç elde edebilirsiniz.

Otomatik veya manuel vitesli araçlar kiralama yapılmaktadır. Ayrıca marka ve model seçiminde de bulunabilirsiniz. Araçlar size bakımlı olarak teslim edilir. Kiralama süresi olarak da ihtiyaç duyduğunuz gün sayısınca hizmet alabilirsiniz. Kiralama fiyatları da aracın marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Kiralama süresi de fiyata etki eden unsurlar arasında bulunuyor. Kiralama süresi içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda ilgili firmadan hızlı destek alabilirsiniz. Kiralanacak olan araçların kasko ve trafik sigortası kiralama yapan firma tarafından karşılanır. Sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

Elazığ’da en uygun fiyatlı araç kiralamak için Elazığ oto kiralama hizmetleri sunan firmamızı günün her saatinde arayabilir ve kapsamlı bilgiler alabilirsiniz.

11 Haziran 2019
YORUMLAR