Son beş yılda oldukça yaygınlaşan araç kiralama, araba sahibi olamayan bireyler için oldukça avantajlı hale gelmiştir. Öte yandan kiralama avantajları nelerdir sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz;

  • Toplu ödeme yapılmaz. Şahsi araç alındığı zaman sürekli ödeme yapmak gerekir. Satın alırken, vergisi ödenirken, muayenesi yapılırken sürekli ödeme yapılır. Ancak araç kiralamada ne zaman ihtiyaç duyulursa o zaman belli bir ücret karşılığında araba kiralanabilir.
  • Vergi, muayene gibi sorunlar ile uğraşılmaz. Araç kiralama şirketleri aracın tüm eksiğini yaptırır.
  • Araç arıza yaptığında tüm bakımlarını kiralama şirketi tamamlar. Ayrıca sigorta mevcut ise kaza durumunda tüm masrafları araç kiralama şirketi karşılar. Şahsi araçlarda ise aracın tüm masrafları kişiye aittir.
  • Araç kiralama avantajları nelerdir sorusunun bir diğer yanıtı ise istenilen aracın kiralanabilmesidir.
  • Bütçenin yettiği ve göze hoş gelen herhangi bir araç kiralanabilir.
  • Ne kadar uzun süre araç kiralanırsa o kadar indirim olur. Örnek; bir aracın günlük kira ücreti 100 TL ise aynı araç haftalık olarak kiralanırsa 700 TL ödemek yerine daha düşük miktar ücret ödenir.
  • Sürekli aynı araç kiralama şirketinden araç kiralanırsa belirli günlerde indirim kazanılabilir.

Araç Kiralamanın Önemi

Şahsi arabaya sahip olmayan pek çok insan mevcuttur. Arabaya ihtiyaç duyup alamayan birçok kişi araç kiralama şirketlerinden araba kiralamaktadır. Araç satın almak için belli bir sermaye gerektiği için herkes araç sahibi olamaz. Araç sahibi olamayıp, şehir dışına çıkması gereken ya da arabaya çeşitli sebeplerle ihtiyaç duyan bireyler için araç kiralamak oldukça avantajlıdır.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araç kiralama avantajları ile ilgili tüm detaylara yanıtına baktıktan sonra araç kiralarken nelere dikkat edilmeli sorusuna da bakmakta fayda vardır. Öncelikle araç kiralama şirketi önceden araştırılmalı, resmi olarak çalıştığına emin olunmalıdır. Daha sonra araç kiralanırken mutlaka sigorta yaptırılmalıdır. Aksi takdirde kaza, arıza gibi durumlarda masrafları kiralama şirketi karşılamaz. Bu konuda ihtiyacınız olan tüm hizmetleri Elazığ araç kiralama firmamıza ulaşarak alabilirsiniz.

27 Haziran 2019
YORUMLAR