Araç kiralama fiyatları ne kadar sorusu hep merak edilen bir konu olmuştur. Net bir fiyat söylemek kolay olmamakla birlikte, ortalama olarak fiyat söylenebilir.Net bir rakam söyleyememenin nedeni ise, hem çok farklı araç kiralama firması olması hem aracın modeline göre fiyatın değişmesi hem de günlük ve daha uzun süreli kiralamalarda fiyatların değişkenlik göstermesidir.

Aracın Modeline Göre Kiralamada Fiyat Değişir mi?

Araç kiralama fiyatları ne kadar sorusunun yanı sıra modele göre fiyat değişir mi sorusunun cevabı da, araç kiralarken önemli olmalı. Araç kiralarken modele ve yıla göre kiralama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Daha mütevazı araçları daha uygun fiyata kiralayabilirken, daha lüks veya modeli, yılı daha yeni olan araçların kirası daha yüksek olmaktadır. Mütevazı bir aracın günlük kirası ortalama 100 TL’den başlayabilmektedir. Bu kira günlük kiralama bedelidir. Aracın modeli ve yılı daha güncel olmaya başladıkça fiyatlar da yükselmektedir. Rent a car şirketleri, on beş günlük veya bir aylık gibi paketlerde sunmakta bunların kira bedeli günlük kiralamaya göre biraz daha uyguna gelmektedir. Bir de lüks araçlar var ki, bunların günlük kirası ortalama olarak firmalar tarafından değişiklik gösterir. Aynı şekilde lüks araçlarda da, günlük veya on beş günlük gibi paketler olmakta ve fiyat bir ya da iki günlük kiralamaya göre daha uygun olmaktadır.

Yıllık Araç Kiralama Fiyatları Ne kadar?

O halde bu sorulara net bir cevap vermek biraz güç bir durumdur. Biz Elazığ araç kiralama firması olarak her zaman en uygun fiyatlarla hizmet sunmaya devam ediyoruz. Piyasada çok fazla firma ve rekabet olduğu için ve aynı zamanda günlük, on beş günlük, yıllık kiralamalarda fiyat farklı olduğundan, ayrıca da araç modeline göre, lüks olma durumuna göre de değiştiği için ancak ortalama rakamlar söylenebilmekte. Bu nedenle araç kiralama firmasından bilgi alınması daha doğru olacaktır.

 

2 Haziran 2019
YORUMLAR