Araç kiralamak, özellikle şehir dışı iş ve gezilerinde kolaylık sağlayan bir hizmettir. Araç kiralamak zamanla daha pratik olduğu için tercih edilmektedir. Ne kadar kiralanacağı,markasını ve modelini belirleyebiliyor olmak daha da keyifli olmaktadır. Ancak, kiralama yaparken firmaların istemiş olduğu, araç kiralamak için gerekli evraklar vardır. Ayrıca Elazığ araç kiralama hizmetleri konusunda bilgi sahibi olmak için firmamızı aramanız yeterli olacaktır.

Bireysel Araç Kiralamada Gerekli Evraklar Nelerdir?

Araç kiralamak için, istenilen evraklar firmadan firmaya değişiklik gösterse de çok büyük değişiklikler yoktur. Bireysel olarak araç kiralamak için gerekli evraklar ile firma kiralamalarında gerekli olan evraklar farklıdır. Bireysel araç kiralamaya giden kişinin yanında ehliyetinin mutlaka olması gerekmektedir. Bu arada, ehliyetin de en az 1 yıllık ve B sınıfı olması da gerekmektedir.  Eğer kiralanacak aracı, başka bir sürücü daha kullanacaksa, o kişinin de ehliyeti gereklidir. Sürücü yaşının da 19-21 arası olması şartı da vardır.

Ehliyet dışında araç kiralamada gerekli evraklardan bir diğeri de, nüfus cüzdanıdır. Araç kiralayacak kişinin yanında nüfus cüzdanının bulunması gerekli olabilmektedir. Ehliyet ve nüfus cüzdanına ek olarak, son dönemlere ait, araç kiralayacak kişinin adına kayıtlı bir fatura veya ikametgâh da istenmektedir. Son olarak da kredi kartı gereklidir. Çünkü araç kiralarken, birçok firma ödemeyi sadece kredi kartı ile kabul etmektedir. Genellikle nakit olarak ödeme almazlar. Bu nedenle kredi kartı da önemlidir. iskenderun escort

Firmalar İçin Araç Kiralamada Gerekli Evraklar

Araç kiralamada istenen evraklar, bireysel kiralamalar ve firma kiralamaları için farklıdır.  Bireysel kiralamalarda aracı kullanacak kişi ya da kişilerin ayrı ayrı ehliyetleri, nüfus cüzdanları, güncel fatura veya ikametgâh ile birlikte kredi kartı istenirken firma kiralamaları için evraklar daha farklıdır. Firmalardan istenen, araç kiralamak için gerekli evraklararacı kullanacak sürücülerin ehliyetleri, araç kiralayacak firmanın faaliyet belgesi, firmanın imza sirküleridir. Bunların dışında da, firma kiralaması olduğu için, en son sicil gazetesi de istenen evraklar arasındadır.

Elazığ’da ikamet eden ya da havalimanı araç kiralama hizmeti almak isteyenler daha fazla vakit kaybetmeden Elazığ araç kiralama firmamıza ulaşabilir.

13 Temmuz 2019
YORUMLAR